poniedziałek, 27 stycznia 2014

Mistrzowie na GRAMY! Express 1

Przypominamy raz jeszcze, że GRAMY! Express odbędzie się na zjAvie 5 w dniach 15-16.02 w Warszawie - zainteresowani mogą zgłosić się do konkursu pisząc email na xinnimdil@gmail.com!

Dla przypomnienia idei konkursów GRAMY!, kilka prostych zasad:

1. Każda sesja to przede wszystkim zabawa. Nie skupiaj się cały czas na konkursie, pomyśl raczej o tym, że masz szansę zagrać dobrą sesję u sprawdzonego MG.

2. Każdy MG ma całkowicie suwerenną decyzję nt. tego który z jego graczy przejdzie do finału (lub - w przypadku finału - zwycięży w konkursie) - mamy pełne zaufanie do MG, którzy zostali wybrani do prowadzenia sesji konkursowych.

3. Tradycyjnie finał konkursu GRAMY! prowadzi aktualny zdobywca pucharu Mistrza Mistrzów. W podobnym duchu, do finału GRAMY! Express będziemy starać się zapraszać aktualnych finalistów tego konkursu.

A teraz - dwa słowa od naszych Mistrzów Gry:

Finał
Dominika "Blanche" Stępień
(2 miejsce PMM 2013)


Gry które lubię: Castle Falkenstein, Wolsung, Dresden Files, Świat Mroku, Lady Blackbird

Lubię graczy, którzy: odgrywają swoich bohaterów w sposób podkreślający najważniejsze cechy ich charakterów, nie psując przy tym zabawy pozostałym uczestnikom sesji, również takich, którzy tworzą bohaterów mocno osadzonych w realiach świata gry, posiadających rodzinę i przyjaciół.

Nie lubię graczy, którzy: za wszelką cenę starają się być w centrum uwagi, zabierając pozostałym ich "czas antenowy"; nie znoszę, kiedy po sesji gracze swoje komentarze ograniczają do suchego "było fajnie".

Na GRAMY! Express prowadzę: niespodziankę

1 etap

Aleksandra "Ina" Janusz


Na GRAMY! Express prowadzę: grę Johna Wicka "Cat".
Karina "Linka" Graj

Gry które lubię: Archipelago, Apocalypse World, White the World Ends, My Life with Master, Dogs in the Vineyard, In the Belly of the Wale

Czego nie lubię na moich sesjach: nie lubię dwóch skrajności – pasywności i kradzieży cudzego czasu antenowego.

Co uwielbiam na moich sesjach: dużo dobrej dramy. Odważne wybory, bolesne decyzje, wielkie miłości.

Na GRAMY! poprowadzę: Apocalypse World


Co planuję: Apocalypse World to gra o przetrwaniu w świecie po apokalipsie, o nostaligii za czasami dobrobytu, które bezpowrotnie minęły, o trudnych wyborach, zaufaniu i zdradzie. Tu nie ma żadnych praw i wszystko jest możliwe, jeśli tylko jesteście gotowi podjąć wyzwanie i zaryzykować. Uwaga: może się pojawić seks i przemoc.

Stanisław "Scobin" Krawczyk

Gry, które lubię: Changeling: The Lost, Wolsung, mechanika FATE

Co lubię u grających: szacunek dla wszystkich osób biorących udział w sesji; wyrazistych bohaterów bądź bohaterki (z widocznymi cechami charakterystycznymi, jakimś wewnętrznym konfliktem, ewoluowaniem w trakcie sesji); podsuwanie innym gracz(k)om materiału na interesujące sceny i okazji do budowania postaci; odwagę dokonywania wyborów, które mogą utrudnić życie samym BG, ale dają szansę na ciekawszą sesję („Obraził moją matkę? Rzucam się na niego i przewracam w błoto!”).

Czego nie lubię: braku szacunku dla innych i przeszkadzania im (np. prób podkradania sceny, gdy ktoś ma swoje pięć minut); psucia nastroju i konwencji (jeśli grasz Indianą Jonesem, nie wahaj się ryzykować!); cofania się przed podejmowaniem decyzji.

Na GRAMY! poprowadzę: sesję fantasy, w której postacie graczy będą rycerzami badającymi splugawioną świątynię. Można spodziewać się niepokojących scenerii, walki z własnymi słabościami i kuszenia przez demony, ale też odnajdywania prawdziwego siebie i widowiskowych starć ze złem. Sesja będzie oparta na prostej i szybkiej mechanice nawiązującej do systemu FATE.


Damian "Kuleczka" Duraj

Co lubię u graczy:
trzymanie się założeń i dobre odgrywanie postaci.

Czego nie lubię: munchkinowskich freaków i przepakowanych postaci.

Na GRAMY! Express poprowadzę: Warhammera 1 edycję, jeden z poniższych scenariuszy:

1: "W Altdorfie szaleje zaraza. cesarz bezpiecznie opuścił miasto po czym rozkazał otoczyć je kordonem wojska. Kto żyw szuka sposobu na opuszczenie miasta, zanim zachoruje albo będzie za późno. Nie chciałeś umierać, szczęściem trafiłeś na   Johannę prostą dziewuchę która twierdzi, że wie jak wyprowadzić cię z miasta. Zaufasz jej?"

2: "Takiej biedy to nie pamiętasz od urodzenia. Zima złapała cię w Kislevie, a dokładnie gdy wytrzeźwiałeś dowiedziałeś się, że bramy na CAŁĄ zimę są zawarte. Co było robić, jakoś trzeba było przetrwać. wczoraj poszedłeś /poszłaś zastawić miecz. Dano Ci za niego 5 oberżniętych szylingów. Jak tym spłacisz swój dług u karczmarza? Ale co to za kartkę przybijają?

«NAJMĘ DO POCZTY DOSTARCZENIA I PRZETARCIA SZLAKU PO ZIMIE.»"


Marek "Planetourist" Golonka


Gry które lubię: Wolsung, Savage Worlds (Deadlands, Rippers i podobne), Zew Cthulhu

Lubię graczy, którzy: odgrywają wyraziste postaci bez szkody dla fabuły, współpracują z drużyną i mają dobre pomysły.


Na GRAMY! poprowadzę: Wolsunga, a konkretnie heroiczną misję wojenną z kropelką grozy. Niezwykłe Damy i Dżentelmenów czeka infiltracja armii Czarnoborza, polowanie na Drahana Żmijskiego i sprawy z ich własnej przeszłości. Przygotuję drużynę gotowych postaci, by każdy BG był mocno związany z głównym wątkiem.

As w rękawie

Maciej "lucek" Sabat

Gry które lubię: Wolsung, Krew i Honor, Apocalypse World, Ars Magica, Houses of the Blooded, Fiasco, Hell for Leather, Remember Tomorrow, Mutant Chronicles.

Lubię graczy, którzy: współpracują z prowadzącym, żeby stworzyć jak najfajniejszą opowieść.

Nie lubię graczy, którzy: przychodzą na sesję nie po to, żeby grać, tylko milczeć, gadać o głupotach, opowiadać odcinki serialu i robić inne, nudne rzeczy.


Na GRAMY! poprowadzę: mroczną opowieść o wojnie, cierpieniu, braterstwie, poświęceniu i czołgach. Będzie tak zimno, że celowniki karabinów snajperskich będą przymarzać do powiek, a smary silnikowe stężeją tak bardzo, że Tygrysy nie ruszą się z miejsca. Nowy Rok na Wschodnim Froncie, Stalingrad 1943.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz