środa, 15 stycznia 2014

GRAMY! Express 1 ed.

GRAMY! Express 1 ed.
(11 konkurs z cyklu GRAMY!)
zjAva 5
Konkurs na najlepszego gracza GRAMY! po rocznej nieobecności powraca w nowym wcieleniu. Dla wszystkich, którzy sądzili, że konkurs umarł tuż po jubileuszowej, dziesiątej edycji mamy dobrą wiadomość: GRAMY! w wersji express powróci na warszawskim konwencie ZjAva. Fani gier fabularnych będą mogli ponownie spróbować swoich sił w walce o tytuł Najlepszego gracza, uczestnicząc w sesjach prowadzonych przez wyjątkowych, znanych i docenianych Mistrzynie i Mistrzów Gry.

GRAMY! Express to stare, doskonale znane wszystkim miłośnikom gier fabularnych w Polsce GRAMY! w skróconej, dwuetapowej formule. Z konkursu usunięto półfinał, tak, aby z powodzeniem można było przeprowadzić go podczas dwudniowego konwentu.

Czy to znaczy, że GRAMY! znowu zniknie z polskiej sceny RPG?
Nie! GRAMY! powróci na tegorocznej Avangardzie w standardowej, trójetapowej formule.

HARMONOGRAM I INFORMACJE

Początek: 
Sobota, 15 lutego, ok. 11:30

Eliminacje:
Sobota, 15 lutego, ok. 12:00 i druga i ok. 17:00
Prowadzacy: Aleksandra "Ina" Janusz, Karina "Linka" Graj, Damian "Kuleczka" Duraj", Marek "Planetourist" Golonka, Stanisław "Scobin" Krawczyk.

Finał:

Niedziela, 16 lutego, ok 09:00
Prowadząca: Dominika "Blanche" Stępień (drugie miejsce na Pucharze Mistrza Mistrzów 2013)

Mistrz w rezerwie: Maciej "lucek" Sabat


Wiecej informacji o sesjach juz niebawem!


Dlaczego GRAMY! ?

Konkurs na najlepszego gracza narodził się na pierwszej edycji konwentu ConQuest w roku 2003 i od razu zdobył sobie sporą popularność. Od tamtej pory odbywał się nieprzerwanie aż do 2012 roku. W 2013 roku konkurs nie odbył się

Co oznacza Gramy! Express?

25 graczy, 6 MG, 6 sesji, 2 rundy i 30 godzin gry!

U kogo GRAMY! ?

Tradycyjnie do prowadzenia sesji w konkursie zaproszani są Mistrzynie i Mistrzowie Gry, którzy cieszą się szczerym uznaniem. Niektórych już znacie, inni pojawią sie u nas po raz pierwszy. Czasem ich sława jest ogólnokrajowa, czasem lokalna, ale zawsze są to sprawdzeni, znający się na rzeczy ludzie, których sesje przeszły do legendy. Nikomu innemu nie powierzylibyśmy odpowiedzialnej funkcji sędziego.

W co GRAMY! ?

Pozostawiamy MG dowolność w wyborze systemu gry, mechaniki, sposobu prowadzenia itp. Gracze muszą się dostosować do jego wymagań. Jeżeli na sesji pojawi sie Gracz, który nie zna systemu, w który przyjdzie mu za chwilę zagrać - MG powinien w skrócie przybliżyć mu, o co chodzi, ale nie ponosi odpowiedzialności za to, ze Gracz systemu nie zna. Dobry Gracz powinien znaleźć się w każdej sytuacji, nawet grając po raz pierwszy w system, którego na oczy nie widział.

Decyzja sędziego nie podlega dyskusji. Mistrz Gry prowadzący sesje stoi przed naprawdę trudnym zadaniem - musi kogoś wybrać, a komuś powiedzieć "dziękuję". Bardzo prosimy o życzliwość na linii Gracze - MG i nie wywieranie presji na prowadzącym. To mimo wszystko tylko zabawa.


Z kim GRAMY! ?

Nie istnieją przeciwskazania, aby (juz po losowaniu, kto i u kogo zagra) Gracze mogli spotkać się z MG, który będzie im prowadził. Turniej turniejem, ale wszyscy chcą sie dobrze bawić i MG ma prawo ustalić że swoją przyszłą drużyną jakieś szczegóły, poprosić o przygotowanie sie do sesji itp. Nie ma natomiast możliwości wymienienia się miejscem z graczem z innej drużyny.

Czy wszyscy GRAMY! ?

ZjAva - jak każdy konwent - jest wydarzeniem o ograniczonej przestrzeni i odbywającym się w skończonym czasie. Siłą rzeczy Gramy! Express nie może przyjąć dowolnej liczby chętnych - żeby zapewnić Graczom i Mistrzom Gry optymalne warunki, "lista startowa" nie przekroczy 25 osób.

Zglosić swój udział w turnieju można na dwa sposoby:


1. Wysyłając maila na adres: xinnimdil@gmail.com. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko. Albo...


2. Pojawić się w sobotę, 15 lutego, o godzinie 11.30 na oficjalnym losowaniu turnieju na zjAvie. Wówczas należy zglosić się do organizatorów.


Jeśli do konkursu zgłosi sie więcej niż 30 uczestników, gracze odrzuceni na drodze tego losowania, zostają wpisani na listę rezerwową i mogą wziąć udział w turnieju, jeśli ktoś zrezygnuje.


Prosimy równiez osoby, które zarezerwowały sobie miejsce drogą e-mailową o punktualne przybycie na losowanie! W innym wypadku na ich miejsce zostanie dopuszczona osoba z sali.


Jak GRAMY! ?

Sesje są zamkniete - tylko gracze i MG. To ma byc równiez dobra zabawa, wiec nie chcemy, aby cokolwiek rozpraszalo grających. System jest prosty. Skladają sie na niego dwie rundy: eliminacje i finał. Ich harmonogram znajdziecie powyżej.

Gdzie GRAMY! ?

GRAMY! oczywiście na zjAvie, w specjalnie na ten cel zarezerwowanych salach. Mistrzom Gry zapewniamy odizolowanie od zgiełku konwentu.

O co GRAMY! ?

GRAMY! to przede wszystkim zabawa, ale uczestnicy konkursu moga liczyć na nagrody ufundowane przez konwent goszczący turniej, czyli zjAvę, oraz serwis Poltergeist, patrona medialnego konkursu. Zwycięzca otrzyma również specjalnie przygotowany dyplom.

Za organizację pierwszej edycji konkursu GRAMY! Express odpowiada Paweł "nimdil" Matysiak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz